ärilaenu otsing

Ärilaenu otsing- 4 asja, mida peaksid silmas pidama

Ärilaenu otsing võib tunduda esmapilgul keeruline ja tüütu, kuid peaaegu iga ettevõte vajab enda tegevuse käigus üks hetk lisavahendeid –  äri käima lükkamiseks, uuteks investeeringuteks või raskemate aegade seljatamiseks. Investeering või laen ettevõttesse on loomulik osa selle arengust. Kui Sinu ettevõte on jõudnud sinna, et oled otsustanud ärilaenu kasuks, siis sobiva ärilaenu otsing võib tänaste paljude pakkujate seast keeruliseks osutuda. Siinkohal tasuks läbi mõelda mõned olulisemad punktid, mida iga pakkumise puhul arvestada võiks.

 

1. Väike intress ei pruugi tähendada, et tegu on soodsaima laenuga

Soodsaim intress ei pruugi alati tähendada, et tegu on parima võimaliku pakkumisega. Soodsama intressi taga võivad peituda keskmisest kõrgemad lepingutasud, laenu ennetähtaegse tagastamise tasud või muud sarnased tasud. Seetõttu on oluline pöörata tähelepanu laenu krediidi kulukuse määrale. Kui krediidi kulukuse määra ja laenu enda intressi vahe on väike, võib eeldada, et laenu kogukulu on mõistlik, kuid kui see vahe peaks osutuma kummaliselt suureks, tuleks värske pilguga vaadata kõiki laenuga kaasnevad kulusid.

2. Milline laenuperioodi pikkus on Sinu ettevõttele kõige sobivam?

Sobiva laenu valikul tuleks arvestada ka laenuperioodi pikkust, millest sõltub kuumakse suurus, kui ka maksegraafikut. Kuigi soodsam intress võib aidata hoida kokku laenu kogukulu pealt, võib ette tulla, et soodsaima intressiga laenu maksimaalne võimalik periood on lühem kui konkureerivatel pakkumistel, mille tõttu on kuumakse suurem kui kõrgema, kuid pikema perioodiga laenu puhul.

3. Millise maksegraafiku alusel põhinevad igakuised tagasimaksed?

Maksegraafikuga seonduvalt tuleks vaadata, millise maksegraafiku alusel põhinevad igakuised tagasimaksed. Võimalikud tagasimaksed on näiteks annuiteet-, fikseeritud põhiosaga või bulletgraafiku alusel. Uurima peaks ka seda, kas pakkuja võimaldab seada graafiku enda soovi järgi. Iga graafiku eripäraks on see, et igakuise laenumakse kui ka laenu kogukulu suurus on erinev, välja arvatud juhul, kui laenu ennetähtaegne tagastamine plaanis on. Ennetähtaegse tagastuse puhul tasub samuti võrrelda, kas tagastusega kaasneb lepingu lõpetamise tasu ja kui suur see on.

4. Pankade tingimused on üpris jäigalt määratletud

Kindlasti on oluline ärilaenu otsingul pidada silmas ettevõtte vanust kui ka finantsvõimekust. Pankade tingimused ärilaenu andmisel on üpris jäigalt määratletud, mis teeb alustavatel ettevõtetel sealt laenusaamise keerulisemaks. Samas pakkumise saamisel ei pruugi laenusumma olla see, mis loodetud, kuna ettevõtte käive või bilansimaht võib laenusummale liigse piiri ette seada.

 

Furo koondab enda alla Eesti konkurentsivõimelisemad ja tuntumad alternatiivrahastajad, mis võib olla just sobilik valik Sinu ettevõttele, kui otsid paindlikke tingimusi ja rohkem vastutulelikkust laenuandja osas. 

Alusta tasuta võrdlust SIIT.