laenuaktiivsus

Laenuaktiivsus on ehitussektoris tõusnud

Ärilaenu- ja faktooringuvahenduse platvorm furo statistika näitab, et ehitussektori laenuaktiivsus on aastaga jõudsalt kasvanud.

Ehitussektori keskmine küsitud laenusumma on aastaga kasvanud 9000 euro pealt 9900 euroni ja keskmine laenuperiood kasvanud 38 kuu pealt 40 kuuni. Kui aasta varem moodustas ehitussektor 28% kõikidest laenupäringutest, siis nüüd on see number tõusnud 43 protsendini. Suurema osa moodustavad isikliku käendusega väikelaenud, aga kasutatakse ka suuremat tagatist nõudvaid hüpoteeklaene. 

Selle aasta alguses on laenupäringutes teise koha haaranud teenuste sektor (19%). Põllu- ja metsamajandus ning kaubandus jagavad 3.-4. kohta (10%).  Järgnevad transpordisektor, kinnisvara, info ja side ning elektroonika sektor.

Ehitussektor on ka kõige aktiivsem faktooringus. Viimase kahe ja poole kuu jooksul on koguni 75% furo vahendatud faktooringutehingutest teinud just ehitussektoris tegutsevad ettevõtted.

Kogu väikeettevõtjate laenusektorit vaadates on 2022 detsembri algusest kuni 2023 veebruari keskpaigani olnud keskmine küsitud laenusumma 20 833 eurot (aasta varem 11 250 eurot), saadud laenusumma aga 19 071 eurot (aasta varem 8111 eurot).

Ettevõtjad küsivad keskmiselt laenuperioodiks 37,8 kuud (aasta varem 32 kuud), sõlmitud lepingute keskmine laenuperiood on aga 34,4 kuud (aasta varem 24,9 kuud).

Kokkuvõtteks saame öelda, et keskmine küsitud ja saadud laenusumma on aastaga võrreldes tugeva kasvu läbi teinud. Pisut on kasvanud ka laenuperioodid. Endiselt on ehitussektor kõige populaarsem ärilaenude ja faktooringu kasutaja.

Arvestades ehitussektori kasvavat laenuvajadust, pakume laenukalkulaatorit, mis aitab teil hinnata laenukulusid ja -tingimusi, et leida teie projektidele parim finantseerimislahendus.

Artikkel “Ehitusettevõtjate laenuaktiivsus on aasta algusega tõusnud” koos täiendavate graafikutega on kõigile nähtav ka ehitusuudised.ee  portaalis.

Heida pilk peale ka meie facebooki lehele!

Tee ärilaenu- või faktooringupäring siin!

 

(Vajuta pildile, et näha suuremalt)