Mis on faktooring?

Mis on faktooring?

Mis on faktooring? Faktooring tähendab üldiselt müügiarvete finantseerimist. Faktooringut kasutatakse enamasti siis, kui ettevõte soovib kiiresti kaasata käibekapitali jooksvate kulude katteks. Lühidalt võib öelda, et faktooring on käibekapitali finantseerimise vorm, mis aitab ettevõttel oma tegevust rahastada.

Peamised eelised Teile kui müüjale on:

1) suurem likviidsus ja parem kontroll rahavoogude planeerimise üle, mis aitab ettevõttel kiiremini kasvada ja laieneda;

2) ostjate maksejõuetusest tuleneva riski maandamine krediidikindluste abil;

3) arvete haldusele kuluva aja kokkuhoid.

Finantsasutustega koostöös on võimalik rahastada kas üksikuid arveid või anda kogu arveportfell rahastamiseks partnerile. Sellisel juhul finantseeritakse kõik Teie poolt väljaminevad arved. Kõikide arvete faktoorimisel muutuvad ka rahastamistingimused soodsamaks.

Milline faktooring sobib Teie ettevõttele?

Võimalik, et Teil on mõni klient, kelle teenindamiseks on Teil vaja kiiret käibekapitali. Olgu see siis materjali ostuks või tööjõukulude katteks. Sageli on arvete maksetähtaeg 30–60 päeva. Selle asemel, et oodata, kuni kliendid arved maksavad, kasutavad paljud ettevõtted faktooringut. See aitab ettevõtjal keskenduda oma põhitegevusele ja mitte kulutada oma väärtuslikku aega arvete menetlemisele. Erinevatel pankadel ja finantsasutustel on oma teenuste pakkumiseks erinevad hinnad ja süsteemid ning see on koht, kus furo saab Teid kui ettevõtjat aidata. Teie vajadustest lähtuvalt aitame Teil pankasid ja finantsasutusi võrrelda, et leida just Teile sobilik arvete finantseerimine.

Faktooringute võrdlemise eelised

– Võrdlus on tasuta ja vastused saate 24 tunni jooksul.
– Meie kliendihaldurid aitavad leida parima lahenduse Teie vajadusi silmas pidades.
– Pakkumiste võrdlemine ei seo Teid millegagi.

Alustage võrdlust siit!

Loe lähemalt faktooringu kasvavast trendist Äripäeva artiklist.